4 tipy pro chlapský stůl

Pracovní stůl každého muže je v podstatě dílna. U stolu vymýšlí, maká, plánuje, ale také pije kafe, odkládá papíry a řídí svůj svět. Podle toho v mnoha případech i stůl vypadá. Lidová moudrost praví, že “v pořádku se vyzná každý blbec, ale v bordelu jen inteligent.”

U jednoho podobného stolu vznikl i STANDSWOOD. Očista, kterou jsem já osobně změnou návyků prošel, je doslova životměnící.

Proto vám přináším několik tipů, které stojí za vyzkoušení. Jsou profláknuté, ale málokdo je ve skutečnosti používá.

1. Postavte si systém

Nemusíte být nejpořádnější chlap na světě, pouze si vytvořte svůj vlastní systém. Když bude mít každá věc své místo, budete mnohem rychlejší a operativnější.

Systém a složení jeho prvků závisí na vaší profesi a také na tom, jak a s čím během dne pracujete. Jste-li delší dobu posazení u kompu, trávíte čas online, tak svůj stůl přizpůsobte i zdravotním hlediskům. Dejte monitor či notebook do správné výšky. Svůj tablet či telefon umístěte tak, abyste jej vždy měli po ruce a snadno viděli, co se děje na obrazovce.

Své poznámky mějte na jednom místě - buď v oblíbeném zápisníku nebo na poznámkových kartičkách.

 
standswood_image_vol-4-126
standswood_image_vol-4-36  

2. Udělejte ze stolu své oblíbené místo 

Když přijdete ke stolu, u kterého si nemáte ani kam kafe položit, těžko se hledá motivace a morál na čemkoliv pracovat. Je to jako hrát hokej na tupých bruslích - strašlivě se nadřete a jste pomalejší, i kdybyste do výkonu dali maximum.

Proto je důležitý nejen systém, ale také vizuální podoba místa. My nejsme ta polovina lidstva, která umí dělat více věcí najednou. Odstraňte všechny rušivé prvky. Snažte své místo udělat tak, abyste v každou chvíli měli před sebou vždy jen jednu konkrétní agendu, pracovali s omezeným množstvím nástrojů.

 

3. Zvolte si své nářadí

Dobře znát své nářadí a umět s ním zacházet, to je základ úspěchu. Vyberte si pro svou práci jen to, co dobře ovládáte a s čím se vám pracuje dobře. Lepší soustředění přináší vyšší výkon.

Ať již používáte monitor nebo pracujete na notebooku, je pro většinu stolů základním pilířem mít displej ve správné výšce. Podstavec pro monitor pomůže díky optimální výšce udržet při práci vaše záda, krční páteř a oči v optimální poloze. Zároveň pod ním vytvoříte krásný prostor pro uložení kabelů, klávesnice, notebooku či třeba externího disku.

 

standswood_image_vol-4-80

standswood_image_vol-4-105

 

4. Mějte inbox pod kontrolou 

Web, mail, sms, messenger, CRM a další (o poradách nemluvě), to všechno jsou inboxy. Přináší každý den do vašeho života spoustu informací a vstupů. Někdy je až na hlavu udržet přehled co všechno a komu jsme slíbili, potvrdili, s kým jsme co řešili.

S psanými poznámkami je to úplně stejné.

Zaveďte si schránku, do které budou tyto informace padat a kde je vždy najdete. V rychlosti a jednoduchosti zatím nic nepředčilo tužku a papír. Stojan na telefon a karty je přesně pro tuto činnost určen. Jednoduše vidíte na displej a můžete rychle zareagovat. Je-li třeba si udělat rychlou poznámku, vezměte kartu a zapište potřebné. Umístěte jí na spodek štosu, aby nerušila. Před odchodem od stolu popsané karty projděte a zpracujte informace.

 

Tyhle tipy nejsou dogma. Vychází z mé osobní zkušenosti získané za léta podnikání a zkoušení všech možných metod osobní produktivity. Můžete je zkusit nebo to nechat plynout. Když budete mít chuť, napište nám svůj pohled na info@standswood.cz

Budeme za vaše náměty a připomínky velmi rádi.