Když je binec na stole, máme ho i v hlavě aneb jak to celé začalo?

Je to stále stejný příběh. Sedíte u stolu a zcela bezmyšlenkovitě hledíte na ty hromady papírů, složek a jiných věcí, které se bůhvíkde vzaly přímo před vámi. V hlavě se odehrává souboj jak vystřižený z posledního dílu Avengers - úklid nebo práce? A tak, zatímco se dva hlavní hrdinové perou, ručičky na hodinách beznadějně odkrajují minutu za minutou. Nakonec vyhraje úklid, protože se už na to nemůžete dívat a ani se pořádně soustředit.

Tahle situace mě potkala nesčetněkrát. Potřeboval jsem pracovat na důležitém úkolu, ale můj domácí malý stůl doslova přetékal návrhy, inspirativními podklady, změtí poznámek, papírů, čmáranic. A mezitím vším byl hrnek s kafem a notebook. Kabel k externímu monitoru kdesi zapadlý, kdo by se s ním také připojoval. Takže jednoho dne došlo na úklid. A pořádný! 

 

Když chcete mít pořádek v hlavě, mělo by tomu odpovídat taky vaše pracovní místo. 

V duchu známé věty “vaření začíná nákupem” jsem vyrazil do IKEY pro nový větší stůl. Minimalistický, jednoduchý, ale velký. Měl jsem poměrně jasnou představu o tom, jak by vše mělo vypadat, nicméně se mi nedařilo najít to, co jsem potřeboval. Nakonec jsem nakoupil zvlášť šuplíky a kuchyňskou desku. Následoval materiál na doplňky z masivního dřeva. A za pomoci šikovných rukou z rodiny jsem vyrobil několik doplňků s konkrétním účelem a v černé.

stul celek

 

První byl stojan pod monitor

Používám jako hlavní “počítač” svůj iPad s externí klávesnicí, který nahradil starý, nicméně stále živý Macbook Pro 13. Ač stroj z roku 2011 po doplnění RAM a nové baterky šlape jako nový. Ten jsem chtěl umístit pod monitor jako domácí počítač pro zbytek rodiny.

Hledal jsem masivní kus dřeva. Přece jen nechci riskovat, že se mi nějaké lamino po pár měsících rozloží. Vyrobil jsem tedy stojan v dostatečné šíři, aby schoval jak notebook, tak i veškeré kabely (monitor, externí disk a další periferie).

 

Hudba při práci

Spotify je plné mých oblíbených soundtracků. Při práci mi vyhovuje nasadit sluchátka a nebýt rušen prakticky ničím. Donedávna byla sluchátka pověšena doslova na “hřebíku ve zdi” nebo se někde povalovala. 

Stojan sluchátka

 

Přehled o telefonu a rychlé poznámky

Když jsem zabraný do práce, mám telefon utlumený, ale chci dobře vidět na display, abych vnímal, co se děje. Stojan na telefon s tužkami a kartami pro zaznamenávání krátkých poznámek z hovorů, apod. je jednoduchým, ale velmi praktickým řešením. Žádná informace nezapadne.SW Karty a telefon

 

Jaké by to bylo bez květiny

Ze zbylého materiálu jsme vyrobili jednoduchý, ale bytelný květináč. Pro sukulent, kaktus nebo nějakou malou rostlinu. Přece jen kousek přírody pomáhá i v nečekaných chvílích.

SW kvetinac

 

Podložka vytváří pohodlí

Celý setup jsem doplnil podložkou z plstěné vlny, která celý prostor zvýrazní, ale především poskytne měkké komfortní prostředí pro ruce.

Podlozka

 

Vlastní nová značka?

Kamarádů, kterým se setup zalíbil a chtěli to samé, se vyrojilo hnedle několik. A tady někde se začal rodit nápad na novou značku dřevěných doplňků nejen pro pracovní stůl. Nápady začaly chodit a my je postupně realizujeme. Nakonec jsme vymysleli název STANDSWOOD, tedy “stojící dřevo”. A to mj. i proto, že jak již bylo řečeno je nepořádek jedním z důvodů stagnace a přešlapování na místě, což je v jakékoliv oblasti lidského konání ku škodě věci. Chceme napomoci tomu, aby se věci hýbaly. Aby vaše skvělé nápady a myšlenky došly svého naplnění.

 

Barvy, barvy, barvičky

Od prvního výrobku již uplynula nějaká doba a žádosti se množí, a to i na jiné barevné kombinace. Už jich máme několik a všechny nás baví. Jsou ekologické, odolné a barevně stálé.

 

A je to venku

Vše vzniklo z původně osobní potřeby. Trochu neplánovaně, ale o to je to lepší. Dřevo je krásný materiál a nás tahle práce, která vlasně ani není prací, velmi chytla. Přemýšlíme nad dalším rozvojem a jelikož naše výrobky navrhujeme a vyrábíme sami, tak trochu experimentujeme. Každému z výrobků STANDSWOOD chceme dát konkrétní zaměření spojující dnešní pracovní styl a nástroje. Taky věříme, že na každém stole pomohou udržet minimalistický vzhled a vytvoří prostředí, ve kterém se vaše kreativní nápady a myšlenky zhmotní. Tak ať se vám to daří!

A pokud vás naše výrobky zaujaly, klikněte na jednotlivé fotografie nebo se podívejte SEM.

 

Standswood_image_hnede-7