Proč jsme si vybrali dřevo aneb 4 klíčové vlastnosti nejen pro materiál

 

Standswood_proc jsme si vybrali drevo

Když jsme byli malí kluci, naši tátové nám z něj dělali luky a praky. Ano řeč je o dřevu - o jasanovém dřevu. Když jsme vyrostli, rozhodli jsme se k tomuto materiálu vrátit a postavit na něm naše nové výrobky. A naši tátové nám opět pomáhají - svou moudrostí, zručností a nebo třeba jen zkušenou radou.

Proč jasan když je na trhu takový výběr?

Naše výrobky nejsou jen doplňkem pracovního stolu, ba naopak. Jejich funkce spočívá v tom, aby vás doprovodily při vaší tvorbě a pomohly uspět. A jasan má jednoznačné vlastnosti, které dle našeho názoru prezentují rovněž povahou úspšného člověka a jeho kvality.

  • Jasan je houževnatý. Proto ty luky a praky. Jasan hodně vydrží. Dokonce se z něj dost dlouho vyráběly hokejky.
  • Jasan nepodléhá deformaci. Můžete s ním dělat mnoho věcí, ohýbat jej, lámat, deformovat, ale on vydrží. Stejně jako připravený člověk.
  • Jasan je flexibilní. Umí se přizpůsobit, což je vlastnost, která by se v životě hodila nejednomu z nás.
  • Jasan má pěknou kresbu. Když se podíváte na připravené nenatřené prkno, vídíte tu krásu. Správná barva dokáže tuto kresbu jen podpořit. Stejné je to i u lidí. I na člověku najdete mnoho krásy, a nemusí mít nutně značkové oblečení.

 

Zvolili jsme masiv, protože to bereme vážně! Masivní dřevo je kvalita a všechny výše uvedené vlastnosti. Nechtěli jsme volit kompromisy, zkrátka jen 100%ní kvalitu. Žádná lamina, plasty, dřevotřísky. 

Zvolili jsme dřevo, protože je trvanlivé. Naše výrobky vydrží mnoho let, což je v dnešní době spíše unikátní záležitost. Díky tomu se ušetří na energiích, materiálu, na penězích a ekologii, kterou tímto zatížíme jen minimálně.

Dřevo je jedinečné, stejně jako my lidé. Každý jsme originál, a totéž se dá říci i o našich výrobcích. Nenajdete dva shodné svou kresbou a atmosférou. A to se nám právě líbí.

I my lidé jsme jedineční! Každý má jiné pracovní návyky, jiné tempo, strukturu a cíle. Proto si z našich výrobku vytvoříte vždy originální místo, které nenajdete u nikoho jiného na světě.

 

A co dělají naši tátové? Jen s radostí pozorují, že zachováme jejich zručnost a řemeslo.