Proč vyrábíme podstavce pod monitor?

Tento článek je sice popsán z pozice muže, nicméně se netýká jen našeho světa, ale je určen i pro aktivní ženy, neboť jedna taková stála u zrodu celého našeho příběhu.

Jsem chlap po čtyřicítce, který prací na počítači bohužel tráví více času, než by ve skutečnosti chtěl. Z povahy mé práce / podnikání používám již více jak deset let výhradně notebook. Nemusím asi blíže popisovat, jak se takto dlouhodobé používání a hrbení se u malého displeje podepíše na očích, krční či bederní páteři. Podle mé ženy je pohled na mě, zkrouceného při práci, úděsný. Proto jsem se rozhodl začátkem letošního roku pořídit doplňkový monitor alespoň na práci doma v pracovně. A nebyly by to právě již zmíněné osudové ženy, kdyby nám do věcí nezasahovaly. Díky té mé se z koupě monitoru vyklubala předělávka celého pracovního místa. O tom je pár vět na tomto místě.

V kostce - předělával se celý stůl a prostředí okolo, včetně doplňků. Vyhlédnutá sestava nebyla u nás ke koupi. Nakonec nezbylo jinak, než vše vyrobit vlastní silou v tchánově truhlárně. Z původně banální historky se během 5ti měsíců vyklubala nová značka dřevěných výrobků a doplňků pro pracovní stoly.

 

Poctivě, z masivu, v české truhlárně.

 

Podstavce nesou mnohdy velké monitory, proto je základ, aby byly pevné a něco vydržely. Naše výrobky vyrábíme ručně, z kvalitního masivního dřeva, veškeré spoje poctivě lepíme a navíc šroubujeme. Díky tomu podstavce vydrží dlouhou dobu.

 

Když potřebujete jen jeden displej, vystačíte se základem. 

 

Jste-li běžný uživatel s jedním monitorem, vystačíte si bohatě se základním podstavcem pod monitor. Díky němu nejen, že umístíte svůj monitor do optimální výšky, ale navíc vytvoříte prostor pro úschovu kabelů, klávesnice nebo třeba notebooku.

Je vhodný do pracoven, kanceláří nebo třeba i ordinací. Z nabízených barevných variant zcela jistě najdete takovou, která vaše místo doplní a pozvedne.

Svou výškou (10 cm) podstavec umožňuje monitor umístit optimálně tak, aby vaše oči i ostatní výše uvedené části těla zůstaly ve správné rovnoměrné poloze.

SW_stojanek_monitor_ruzne_pohledy-2

Jasně, pokud máte monitor s nastavovací nohou, máte tento benefit vyřešený. Nicméně podstavec nabízí ještě jeden, a to dost významný - místo pod monitorem. Všichni víme, jak to vypadá na běžném pracovním stole vytíženého člověka a tak zatímco monitor s nastavitelnou nohou zabírá jen další místo, tak monitor umístěný na podstavci vatváří další prostor. Skvěle v něm schováte nejen kabely, ale také klávesnici nebo notebook, když s ním zrovna nepotřebujete pracovat. 

Přírodní materiál dodá navíc vašemu stolu dalo by se říci až zenový nádech, který vám pomůže k efektivnějšímu zvládání úkolů a soustředěnější práci. A v neposlední řadě vás přiměje držet si stůl uklizený. :-)

Podstavec koupíte ZDE.

  

 

Dvojitý stojan je borec, co unese dva monitory nebo jeden extrémně velký.

 

SW_podstavec_pod_monitor_velky_med_dva_monitory

V polovině října jsme zařadili jednu novinku - dvojitý stojan. Tenhle velikán je určen pro ty z vás, kteří ke své práci využívají buď jednu velkou nebo více menších obrazovek. Ocení jej např. grafici, tradeři, designéři či ilustrátoři.

Co bylo popsáno u standardního podstavce výše si vynásobte dvěma a dojdete k perfektnímu výsledku.

Dvojstojan je také 10 cm vysoký a 110 cm široký. Prostor pod ním je tedy dvojnásobný.

Dvojitý stojan ovšem funguje velmi dobře i s jedním monitorem a vedle položeným tabletem nebo notebookem, jako druhou obrazovkou. Zkrátka více místa ve stále stejném prostoru.

 

Tuto větší verzi podstavce můžete koupit ZDE.